נוטלה - מלכים, אגמים, טבע ויין
פיאמונטה וליגוריה

מחיר: 
1445 יורו לאדם בחדר זוגי

טורינו - אזור הלאנגה: פטריות הכמהין ויין הברולו - ג'נובה 

הריביירה האיטלקית – "חמש האדמות" הצ'ינקווה טרה – פורטופינו
קסלה מונפראטו - אגם אורטה - וילה טרנטו - אגם מג'ורה - איזולה בלה
תאריכים:3.9-9.9

 
יום 1 : ת"א – מילאנו - טורינו
נמריא משדה התעופה בן גוריון בדרכנו לצפון איטליה. אחרי נחיתה, נשים פעמינו לטורינו. נתחיל במולה אנטונליאנה סמלה של העיר, נעלה לראש הבנין ממנו נשקף נוף מרהיב על העיר. נמשיך בסיור רגלי במרכז העיר טורינו, בכיכר סן קארלו (Piazza San Carlo) שנבנתה במאה ה - 17, בקתדרלת סן ג'ובאני (Cattedrale Di San Giovanni) בפיאצה קסטלו המיוחדת,  בארמון המלכים, בו התגוררו הנסיכים לבית סבויה, נתרשם מרחבת הכניסה הגדולה של ארמון הנשים ומגרם המדרגות הגרנדיוזי שתכנן פיליפו יוברה בסגנון הבארוק. העברה למלון וארוחת ערב.
 
יום 2 : טורינו
 בשעות הבוקר נצא לבקר באחד האוספים המרשימים של אמנות מצרים העתיקה במוזיאון המצריMuseo Egizio , אוסף שאינו נופל בחשיבותו מהמוזיאון בקהיר. הפסקת צהריים באחד המקומות המעניינים בעיר Eataly  - מבנה מיוחד המרכז שפע של דוכני מזון ומסעדות אשר המוטו שלהן הוא ה- Slow food. אחר  הצהריים נבקר במוזיאון המכוניות המדהים ונחווה את התפתחות המכונית במאה שנה. זמן פנוי ליהנות  ממדרחוב העיר הסואן - ויה גריבלדי וויה רומא. חזרה למלון. ארוחת ערב.
יום 3 : אזור הלאנגה: פטריות הכמהין ויין הברולו - אלבה
את היום נקדיש לאזור הלאנגה המאופיין בגבעות אבן גיר. נתחיל בסיור בעקבות הכלבים, שיחפשו יחד איתנו את פטריית הכמהין, הטארטופו הלבן, החבויה באדמה. נמשיך ל"יקב המלך", בו נלמד על יינות פיאמונטה המפורסמים ונטעם מיינות האזור המעולים ובראשם יין הברולו. נמשיך לתצפית עוצרת נשימה ממבצר גרינציאנה קבור הצופה על העמק כולו. את סיורינו באזור הלאנגה נסיים  באלבה, "עיירת הפיטריות והשוקולד" המארחת את ירידי פטריות הטרטופו בכל סתיו. המשך ללינה באזור ג'נובה, בירת חבל ליגוריה. ארוחת ערב.
יום 4 : ג'נובה
את היום נקדיש לעיר הימית הגדולה והיפה ג'נובה, הבנויה בצורה של אמפיתאטרון הררי. נערוך תצפית מדרך הנוף אל עבר העיר, נסייר בעיר העתיקה ובסמטאותיה הציוריות ולא נפסח על ויה גריבאלדי וארמונות האצולה הבנויים לאורכו. בשעות אחר צהריים נבקר בבית הקברות המונומנטאלי שבפאתי העיר, נשוב אל אזור הנמל זמן פנוי ליהנות מבתי הקפה ואווירת העיר העתיקה. המעוניינים יוכלו לבקר (בתשלום) באקווריום המרשים המעניק למבקר בו את התחושה כאילו הוא שוחה יחד עם הדגים והיונקים הימיים. ארוחת ערב באחת ממסעדות העיר וחזרה למלוננו.

יום 5 : הריביירה האיטלקית – "חמש האדמות" הצ'ינקווה טרה - פורטופינו

 יום טיול בריביירה האיטלקית. נצא ברכבת מקומית ל"חמש האדמות" – הצ'ינקווה טרה, איזור פראי     וציורי, על שפת הים הליגורי. נצא לסיור (אם יתאפשר) רגלי בלתי נשכח על שביל האהבה, המתפתל מעל הצוקים, בדרכנו לעיירת הדייגים הצבעונית מאנארולה. נהנה מיופיה של העיירה ומתצפית עוצרת נשימה על המתלול שמעליה. המשך ברכבת לפנינה הבאה באזור - העיירה ורנאצה. נלמד על חיי המקומיים, על עיבוד אדמה בטרסות תלולות ונהנה מהפסקת צהריים במקום קסום. אחר הצהריים נמשיך לעיירה סנטה מרגריטה. נעלה על מיניבוס מקומי בדרכנו לנמל הצר של פורטופינו. נשתה קפה או נלקק גלידה באחד מבתי הקפה של חוג הסילון המקומי ונתרשם מבתיה הצבעוניים המיוחדים של העיר. לעת ערב נחזור  למלוננו. ארוחת ערב.
 
יום 6 : קסלה מונפראטו - אגם אורטה
הבוקר נצא צפונה לביקור מיוחד בבית הכנסת העתיק ומוזיאון החנוכיות של העיירה קאזלה מונפראטו, אחד מבתי הכנסת היפים והמרשימים באיטליה. נצפה בדואומו של העיר, שנבנה במאה ה- 12 בסגנון רומנסקי. בתום הביקור נמשיך בדרכנו אל אזור האגמים של צפון איטליה. נגיע לאגם הקטן והלא מתוייר- אגם אורטה, ולעיירה הציורית אורטה סן ג'וליו. נצפה, יחד עם הצייר המקומי על האי סן ג'וליו שבמרכז האגם וניהנה מהנוף המדהים ומאווירת הסימטאות הקסומה. העברה למלון וארוחת ערב.
יום 7 : וילה טארנטו -  אגם מג'ורה – איזולה בלה – מילאנו - ת"א
בשעות הבוקר נצא לבקר בוילה טראנטו - אחד הגנים הבוטאניים היפים ביותר באירופה. בגן צמחים ופרחים שהובאו לכאן מחמש יבשות. נצעד בשבילים לאורך ערוגות פרחים צבעוניות, נחלוף על פני מזרקות, חממות, צמחי מים הבנויים במספר מפלסים. בתום הביקור נחזור לעיירה סטרזה. נשוט לאי היפה איזולה בלה, נבקר בארמון הבורומאים ובגנים הבוטניים המרשימים שסביבו, בהם משוטטים בחופשיות טווסים לבנים, הנוהגים להניף את זנבותיהם מעלה בעת חיזור. זמן פנוי ליהנות מטיילת העיירה סטרזה.  בערב נשים פעמינו לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.
חלוקת לילות בטיול:
2 בטורינו
3 בג'נובה
1 באזור מילאנו

 
המחיר כולל:
·         טיסת שכר לצפון איטליה  וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
·         6 לילות בבתי מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
·         6 ארוחות ערב.
·         אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
·         מדריך מצוות סולו איטליה- המומחים לארץ המגף.
·         כניסות וביקורים כמתואר בתכנית.
·         סיורים מודרכים בטורינו, בקסאלה מונפרטו ובג'נובה.
·         תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון).
·         מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע.

 
 
המחיר אינו כולל:
·         התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.02.15.
·         כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל". 

 
הטיול יוצא עם חברת סולו איטליה