קרנבל בריווירה הצרפתית - 8 ימים של צבע,חגיגות קרנבל ואמנות
תאריכים:  15.2.2014  בהדרכת: ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר

הקדמה
קרנבל הפרחים בריביירה הוא אחד הקרנבלים הידועים בעולם. הוא מתקיים כל שנה לפני תחילתה של תקופת התענית של הנוצרים כ -40 יום לפני הפסחא. הקרנבל מציין את האפשרות האחרונה לחגוג ולשמוח לפני שמתחילה תקופת התענית הארוכה. בניס הוא קיבל אופי מיוחד שבו מושם דגש על שימוש בפרחים לצורך עיטור הפלטפורמות של הקרנבל. במנטון ,עיר קטנה ממזרח לניס, מקיימים מדי שנה בתקופה זאת , את "פסטיבל הלימון". זוהי חגיגה גדולה של מוסיקה, מסיכות, צועדים ורקדנים, הרוקדים לצלילי התזמורות הצועדות. זהו ללא ספק ארוע המזכיר באופיו את הקרנבלים הגדולים והידועים ביותר בעולם,ומושך אל העיר , מאות אלפי חוגגים. במסגרת הטיול אנו נצפה באירועי הקרנבל אך לא נתעלם גם מנופיו ומורשתו האמנותית העשירה של חוף התכלת. 

 
מסלול הטיול
יום 1   תל אביב –- ניס   
נצא בטיסת ערב של איר פראנס  לניס . התארגנות מהירה ונסיעה לבית מלון בניס.
 
יום 2   סנט פול דה ונס –מנטון, אמנות ופסטיבל הלימון 
נתחיל את היום בביקור במוזיאון  "פונדסיון מאג",  אחד מהמוזיאונים המודרנים החשובים והמעניינים. במוזיאון ובגן הפסלים יצירות של ג'קומטי, מירו, בוטרו, שגאל, מטיס ועוד ועוד.
בשעות הצהריים, נתחיל בנסיעה לאורך הריביירה הצרפתית עד העיר מנטון, שבה חוגגים כל שנה, מזה 81 שנה, את פסטיבל הלימונים. נבקר בעיירה הקטנה השוכנת על שפת הים, סמוך לגבול האיטלקי.בשעות הצהריים המוקדמות, נשתתף בתהלוכה מרהיבה וססגונית של רכבים מקושטים בפירות הדר. לאחר חגיגות הפסטיבל, נבקר במוזאון קוקטו , מוזאון המשקף את גדולתה של העיר מנטון והאמנים הרבים שביקרו בה. המוזיאון שנפתח בשנה שעברה, ומציג בעצם  את  עבודותיו של האמן שניחן בכשרונות כה רבים – משורר , מחזאי, סופר, קולנוען, מעצב, פסל, וצייר.  
לא נסיים לפני שנעיר את חושינו בגנים המוארים של מנטון: משחקים של אור וצבעים, צלילים קסומים בשילוב ריח הדרים ועוד כמה הפתעות. חזרה בשעות המאוחרות למלון בניס.
 
יום   3  קאניה סור מר- בר סור לו – גורדון – טורט סור לו  - סנט פול
נתחיל את היום בקאניה סור מר, עיירה קטנה לאורך הים התיכון. הצייר הנודע רנואר רכש כאן אחוזה והתגורר בה במשך 12 שנות חייו האחרונות. נבקר בבית ובגן שהפכו לאנדרטה לצייר ונתרשם מהנופים, מהאור המיוחד ומהצבעים החזקים שהוו השראה לעבודותיו. הבית שמור כפי שהיה לרבות הריהוט שתכנן, חדר העבודה, כסא הגלגלים, הבגדים, ובעיקר ציוריו ופסליו.
בהמשך היום, נבקר בכפרים אוטנטיים מימי הביניים, המבודדים על פסגות הרים ומוקפי טבע . בטורט סור לו, נשמע על חגיגת פרח הויולט ועל מוצריו ונתהלך ברחובות הצרים של הכפר המדייבלי. בערב נבקר בסנט פול דה ונס, כפר עתיק ומבוצר השוכן על פסגת אחת הגבעות הצופות אל חופי הריביירה והכפרים  הציוריים שמסביב . נטייל בסמטאות הכפר עמוסות הגלריות המציגות ומוכרות יצירות של מיטב האמנים . בבית הקברות הקטן  והציורי קבורים שגאל ורעייתו. נחזור ללינה במלון.
 
יום 4  קאפ פרה - אז – ניס
בבוקר, נצא בקורניש התחתון, לקאפ פרה, חצי אי יפהפה שעליו בנתה ביאטריס דה רוטשילד ארמון ורוד, מקסים  דוגמא נהדרת לסגנון ה"בל אפוק".נבקר בארמון ובגן המיוחד שסביבו . נמשיך בנסיעה לאורך החוף , מדי פעם נעצור לתצפיות יפות אל המפרצים והאיים שבתוכם ונגיע לאז.  זהו , כפר קטן ומבוצר היושב על צוק אדיר מעל הים.נבקר בכפר הקטן ונתרשם מהנוף הפנורמי הנפרש לפנינו. לרגלי ההר, נמצא מפעל בשמים עם שם עולמי וניכנס אליו לסיור מרתק, בו נקבל הסברים על תהליך היצור וגם נוכל להתבשם ולהריח. חוויה בלתי נשכחת של שגעון חושים. בשעות הצהריים, ניסע לעיר הגדולה , ניס.
נבקר במוזיאון חשוב ביותר, המוזיאון לאמנות מודרנית, שם נתרשם בעיקר מעבודות של אמנים מ"אסכולת ניס".
בערב , נבלה במרכז העיר ניס שם מתקיימים  ארועי הקרנבל המפורסם, ואנו נצא לראות את "המצעד המואר" מופע  של זיקוקים ואורות מרהיב.  לינה בניס.
 
יום 5 ניס
היום יוקדש לעיר ניס לאתריה ולחגיגותיה.העיר היפה, בירת הריביירה, יפה ומעניינת תמיד, על אחת כמה וכמה בתקופת הקרנבל. העיר שהפכה למרכז יצירה חשוב באמנות של תחילת המאה ה20. נתחיל את היום בביקור במוזיאון שאגאל המוקדש לציורי התנ"ך הממוקם בגבעת סימייה, בחלקה העליון של ניס . מכאן נמשיך למוזאון מטיס הסמוך. בצהריים, נחזור לאירועי קרנבל הפרחים הכולל חיזיון מרהיב של קרבות פרחים ייחודיים.
לקראת הערב, נסייר בעיר העתיקה של ניס ובגבעת המצודה השלטת מעל. נצפה על  החוף המדהים של מפרץ המלאכים מזה ועל הנמל העתיק מזה. נרד לכוון העיר העתיקה ובזמן שיוותר, נטייל ונתרשם מהעיר היפה והגדולה.  על רחובותיה השוקקים, החנויות, בתי הכלבו הגדולים ועוד. נחזור ללינה
בניס.
 
 יום 6   אנטיב – וולוריס - ביו
יום הזה יוקדש לאמנות וביקור בתערוכות קבועות של אמנים בינלאומיים שקיבלו השראה ברביירה.
נתחיל באנטיב, הלוא היא אנטיפוליס היוונית אחת הערים התוססות ביותר בריביירה.האתר החשוב מבין אתרי אנטיב הוא מוזיאון פיקאסו, השוכן בחלק מטירת גרימלדי העתיקה והמרשימה, שנבנתה מול הים על שרידי מבנה רומי.נמשיך למוזאון פיקאסו בוולוריס ובשעות הצהריים , למוזאון לג'ה בעיירת ביו.בערב חזרה ללינה בניס.
.
 
יום 7  קאנה – מנדליה - קאן
בבוקר ניסע ללה קאנה, בה נפתח לאחרונה מוזיאון בונארד. נבקר במוזיאון המכיל בעיקר את עבודותיו של פייר בונאר מהחשובים שבאחרוני הציירים האימפרסיוניסטים. מאמנות לחגיגת המימוזות, ניסע לעיירת מנדליה, ארץ פרח המימוזה . כל שנה מינואר עד מרץ פורחים עצי השיטה(מימוזה) וכל העיירה מתקשת בפרח הצבעוני והריחני  . נטייל ביער המימוזות, מקום קסום של ריחות וצבע עז לעיניים.
מכאן ניסע לקאן , בירת הקולנוע של אירופה. נראה את הטיילת היפה, ארמון הפסטיבלים, ואת נמל היכטות הגדול והמרשים. חזרה ללינה בניס.
 
 
יום 8 ניס – תל אביב
לאחר ארוחת בוקר, נתארגן במלון וניסע בהתאם לשעת הטיסה לנמל התעופה של ניס לטיסת איר פראנס ישירה לארץ.  
 
* יתכנו שינויים בסדר הביקורים
 
מחיר הטיול
 
מחיר למטייל בחדר זוגי: 1720    
תוספת לחדר ליחיד: 365
 
המחיר כולל
·         טיסות  איר פראנס ישירות לניס וחזרה
·         מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
·         7 לינות במלון ברמת תיירות טובה  
·         כלכלה – ארוחות בוקר מזנון   
·         אוטובוס תיירים ממוזג
·         כניסות לאתרים כמפורט במסלול
·         מדריכות הטיול: ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר ומלווה מצוות TDF
·         טיפים לנותני השירותים בחו"ל
·         פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
 
המחיר אינו כולל
·         ביטוח בריאות ומטען
·         הוצאות אישיות
·         טיפ למדריך הישראלי
·         כל דבר שאינו מוזכר בסעיף "המחיר כולל"