ביאנלה בונציה ואמנות בפירנצה  
17 – 23 ביולי 2013  בהדרכת ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר
 
יום 1:  ת"א – ורונה – פאדובה
בשעות הבוקר נמריא מתל אביב לורונה. אחרי נחיתה נצא לסיור הכרות עם העיר האוניברסיטאית פדובה. נתחיל בכיכר רחבת הידיים והמרשימה– פראטו דלה ואלה, ונתפעל מהארכיטקטורה המיוחדת של העיר. נבקר בכנסיית סן אנטוניו, אליה עולים לרגל המאמינים בקדוש המרפא, ונלמד על פסל הפרש על הסוס - הגאטאמאלטה, יצירתו המונומנטלית של הפסל דונטלו. משם לקפלה סקרובניי שאת קירותיה עיטר ג'וטו, לפני 700 שנה, בפרסקאות מדהימים המתארים סצינות מהברית החדשה. נמשיך לביקור במרכז הסואן של העיר, נתרשם ממבנה האוניברסיטה, משוק הפירות ומשוק התבלינים. בתום ביקורנו העברה למלון במסטרה. ארוחת ערב.
 
יום 2: ביאנלה של ונציה
יום המוקדש לביאנאלה של ונציה. הבינאלה של ונציה היא תערוכת אמנות עכשווית בינלאומית הנערכת  בונציה. התערוכה נערכת מדי שנתיים בשנים אי- זוגיות ומכאן גם שמה, "בינאלה", שפירושו באיטלקית הוא "דו-שנתי". הביאנאלה של ונציה נחשבת לאחת מהתערוכות החשובות והיוקרתיות ביותר בעולם האמנות, ומכל מדינה נבחרים להשתתף בה אך ורק האמנים הבולטים ביותר בתחומם, אשר יוצרים יצירות אמנות במיוחד לקראתה. נתחיל בסיור בג'רדיני, בביתן הישראלי נראה את עבודותיו של גלעד רטמן המייצג את ישראל בביאנלה. אחר הצהרים זמן פנוי ליהנות מסמטאות ותעלות ונציה. חזרה למלון.
 
יום 3 : ונציה - המשך
בבוקר נשוב לבינאלה של ונציה - להמשך סיור בארסנל. נעמוד על המשמעות של אוצרות במרחב אלטרנטיבי שלא היה מיועד להיות מוזיאון ונבחן את שלל היצירות העכשוויות המוצגות במדיה השונים. אחר הצהרים נשוט לאי סן ג'ורגיו מגו'רה נבקר בכנסית סן ג'ורגיו מג'ורה שבנה הארכיטקט פלאדיו ועיטר אותה טינטורטו בציור ה"הסעודה האחרונה", במאה ה 16. נקנח את יומנו במוזיאון פגי גוגנהים שבו נראה את האוסף של הגב' פגי גוגנהיים (Peggy Guggenheim Collection), מוזיאון מרשים לציור ולפיסול של המאה ה-20 הממוקם בארמון מהמאה ה-18 הניצב על גדת התעלה הגדולה של העיר. כיום "קרן גוגנהיים" מאכלסת את אחד מהאוספים המובחרים ביותר בעולם של אמנות המאה ה-  20 כולל יצירות של פיקאסו, קליי, ארנסט וג'אקומטי. חזרה למלון.
  
 יום 4 : ונציה - המשך
בבוקר נבקר במוזיאון חדש לאמנות עכשווית Punta della Dogana, שנמצא במבנה ששימש במאהה- 14 כבית המכס של ונציה ושנים עמד נטוש. את המבנה בן ה- 5000 מ"ר של פונטה דלה דוגנה שיפץ ועיצב  טדאו אנדו (Tadao Ando), והיום הוא מרחב המאכסן את אוסף האמנות המרהיב של פרנסואה פינו, האדריכל ששיפץ את פאלאצו גראסי. נמשיך ונבקר בפלאצ'ו גראסי Palazzo Grassi) ) ארמוןהבנוי בסגנון ניאו קלאסי הממוקם על גדתה המזרחית של התעלה הגדולה ברובע סן מרקו. הארמון תוכנן על ידי האדריכל ג'ורג'ו מאסארי ונבנה בין השנים 1748 – 1772 עבור משפחת גראסו. אחרי ששופץ ב- 2005 על ידי האדריכל היפני טדאו אנדו, רכש את פלאצו גראסי פרנסואה פינו, איש העסקים צרפתי ואספן של יצירות אומנות מודרנית, אשר שיכן במבנה את האוסף שלו, שכולל יצירות של אמנות מודרנית, מינימליזם, האומנות הענייה והאבסטרקט. ארוחת ערב. 

יום 5 : פירנצה
הבוקר נצא דרומה לעבר חבל טוסקנה ובירת האמנות העולמית – פירנצה. עם ההגעה נצא לסיור רגלי באתריה המרכזיים של העיר כולל, פיאצה דלה סיניוריה שהיא מוזיאון פתוח ונושם של פסלים וארמונות, הגשר העתיק הציורי, מדרחוב העיר ההומה, כיכר הדואומו, סנטה מריה דלה פיורי, נראה את הכיפה המדהימה של ברונלסקי. מגדל הפעמונים של ג'וטו, סיפורי התנ"ך בשערי גן העדן ועוד. נבקר במוזיאון הדואומו שם נמצאות דלתות גן העדן המקוריות, פסל העץ המדהים של דונטלו – מריה מגדלנה, ועוד. העברה למלון בפירנצה.
 
יום 6 : פירנצה
את היום נתחיל בביקור במוזיאון האופיצ'י בו  נראה את מיטב אמני הרנסנס האיטלקי – לאונרדו דה וינצ'י, רפאל, בוטיצ'לי, טיציאן, בצהריים נמשיך למוזיאון האקדמיה ובו פאר יצירתו של מיכלאנג'לודוד. נמשיך לכנסיית סנטה מאריה נובלה לצפות בציור הקיר של מאסצ'ו השילוש הקדוש. זמן פנוי לבקר בשוק סן לורנצו.  ארוחת ערב חגיגית לסיום הטיול. חזרה למלון.
 
 יום 7 : פירנצה – ורונה – ת"א
את היום נתחיל בביקור במוזיאון הפיסול – הברג'לו – בו נמצא יצירות מפורסמות וחשובות של דונטלו. משם נמשיך צפונה לעבר אגם גרדה. אחר הצהריים נגיע לבירת האוהבים השייקספירית - ורונה. נצפה בארנה הרומית המפורסמת המארחת כל קיץ קונצרטים ואופרות מכל העולם, נטייל בין כיכרות וסימטאות ציוריות בדרכנו לביתה של יוליה, ונצפה על מרפסתה ועל פולחן הגרפיטי ופתקי האוהבים המקומי. זמן חופשי ליהנות משלל בתי הקפה, והחנויות האלגנטיות שבעיר. בערב העברה לשדה התעופה לטיסה ארצה.
 
 
חלוקת לילות בטיול:
4 במסטרה
2 בפירנצה
 
     
      מחיר לאדם בחדר לשלשה: 1179 יורו (21-24 משלמים)
מחיר לאדם בחדר לשלשה: 1129 יורו (25-30 משלמים)
תוספת חדר ליחיד : 199 יורו