הביאנלה בונציה 2017

15/6.2017-20/6.2017
 

הביאנלה של ונציה הינה תערוכת אמנות עכשווית הנערכת מדי שניים (בשנים לא זוגיות) בונציה. הביאנלה הראשונה התקיימה  בשנת 1895. כשהשנים חלפו ובעיקר לאחר מלחמת העולם השנייה הפכה הביאנלה למקום תצוגה חשוב של מדינות רבות ובעיקר מקום להציג את האמנים הפועלים היום בזירה הבינלאונמית באמנות.

הבינאלה מתקיימת בכמה אזורים בונציה: בפארק ג'ארדיני בו 80 ביתנים קבועים המייצגים את המדינות השונות כשכל שנה כל מדינה בוחרת את האמן או האמנים שיציגו בביתן. בארסנל שבו מציגים אמנים עצמאיים ומספר מדינות נוספות, וכן מקום באי סן ג'ורגיו מג'ורה וברחבי האי ונציה.

את הביתן הישראלי בונציה, המעוצב בסגנון הבינלאומי שצמח בבית הספר הבאוהאוס, על פי תפיסתו של האדריכל לה- קורביזיה תכנן האדריכל זאב רכטר ב 1952 . ובו יוצגו עבודותיו של האמן גל וינשטיין יום 1 | ת"א – ונציה 
נצא בטיסת אל על בשעות הבוקר המוקדמות לשדה התעופה מילאנו. אחר הצהרים נגיע לאי ונציה, נתארגן במלון, ולאחר מכן נתחיל בסיור רגלי לפינות הקסומות של ונציה , נתחיל עם פיאצה סן מרוקו ונצפה על הבזליקה המכוסה בעיטורים פסיפסים ופסלים אשר סוגרת את הכיכר ובנויה בסגנון אקלקטי, נמשיך לסמטאות מסביב ונתבנון בארמונות הניצבים לאורך התעלה הגדולה הבנויים במגוון רחב של סגנונות, נמשיך ונטייל ככל שהזמן יאפשר לנו לפני לכתינו למלון ללינת לילה
 
יום 2 | ביאנלה של ונציה 
בבוקר נבקר במוזיאון לאמנות עכשווית פונטה דלה דוגנה(Punta della Dogana) ) שנבנה במאה ה 14 כדי לשמש כבית המכס של האי ונציה ואשר בעזרתו של פרנסואה פינו אספן אמנות ידוע והמעצב– אדריכל של טדאו אנדו (Tadao Ando) שהפך למוזיאון לאמנות עכשווית על שטח של 5,000 מ"ר .
בצהרים נשוט לעבר פלאצ'ו גראסי (Palazzo Grassi ) ונבקר באוסף של פרנסואה פינו. הארמון נבנה בסגנון ניאו קלאסי על ידי האדריכל ג'ורג'ו מאסארי בין השנים 1748 – 1772 למשפחת גראסו. הארמון נקנה ב- 2005 על ידי פרנסואה פינו שלקח את האדריכל טדאו אנדו לשפץ את הארמון להתאימו לתצוגת יצירות אמנות. פרנסואה פינו הינו איש עסקים צרפתי ואספן של יצירות אמנות מודרנית, הוא החליט שחשוב מאוד שבאי ונציה שהרבה מאוד תיירים פוקדים אותה שיהיה מוזיאון לאמנות עכשווית. ולכן החליט לשכן במבנה את האוסף הפרטי שלו, שכולל יצירות של אמנות מודרנית, מינימליזם, האמנות הענייה והאבסטרקט.

 יום 3 | ונציה 
בשעות הבוקר נשוט לעבר דורסודורו לסיור במוזיאון האקדמיה אשר בו מוצגות יצירות אמנות ונציאנית מן המאות ה- 14- 18. אחר הצהרים נמשיך למוזיאון פגי גוגנהים שבו מוצג האוסף של הגב' פגי גוגנהיים (Peggy Guggenheim Collection), שביתה הפך למוזיאון כולל הגן ובו מוצגות יצירות ציור ופיסול מאוסף האמנות של משפחת גוגנהיים. הארמון נבנה במאה ה- 18 בסגנון ניאו קלאסי ונקנה על ידי הגב' גוגנהיים ב- 1948, האוסף כולל יצירות של פיקאסו, קליי, ארנסט וג'אקומטי ועוד. האוסף שייך למשפחת גוגנהיים וזו הזדמנות לדון בשאלה מהו אוסף פרטי ומיהו האספן האמנות המודרני ותפקידו בשיח האמנותי.

 

יום 4 | ונציה 
יום זה יוקדש כולו לביאנאלה של ונציה  בג'רדיני, לסיור בין הביתנים. הבינאלה של ונציה היא תערוכת אמנות עכשווית בינלאומית הנערכת בונציה. התערוכה נערכת מדי שנתיים בשנים אי- זוגיות ומכאן גם שמה, "בינאלה", שפירושו באיטלקית הוא "דו-שנתי". הביאנאלה של ונציה נחשבת לאחת מהתערוכות החשובות והיוקרתיות ביותר בעולם האמנות, ומכל מדינה נבחרים להשתתף בה אך ורק האמנים הבולטים ביותר בתחומם, אשר יוצרים יצירות אמנות במיוחד לקראתה. השנה נבחר הנושא:" VIVA ARTE VIVA"
נתחיל בסיור בג'רדיני, בביתן הישראלי נראה את עבודותיו של גל וינשטיין המייצג את ישראל בביאנלה ונעבור לביתנים אחרים.

 

 

 

יום 5 | ונציה 
בבוקר נערוך סיור בארסנל המהווה חלק מתצוגת יצירות האמנות של הבינאלה . זו תהיה הזדמנות לדון על היצירות המוצגות במרחב אלטרנטיבי, שהיה בעבר מקום איחסון לאוניות הצי הונציאני והפך למרחב תצוגה ולמוזיאון שמציג אמנים רבים עכשווים וכן נמצאים שם מספר ביתנים, כמו הביתן הדרום אפריקאי, הביתן האיטלקי ועוד. אחר הצהרים נטייל בין הכנסיות והארמונות שבהם מציגים אמנים עכשווים את יצירתם הקשורה לביאנלה.
בחרים להשתתף בה אך ורק האמנים הבולטים ביותר בתחומם, אשר יוצרים יצירות אמנות במיוחד לקראתה. 

יום 6 | ונציה 
בבוקר נצא לעבר קאנארג'יו לבקר בסקואלה סן רוקו הארמון שימש במאות 16-17 כמרכז תמיכה חברתי וכלכלי לתושבי ונציה העניים והוקדש לקדוש סן רוקו. את הארמון עיטר בסיפורי הברית החדשה וספר התנ"ך האמן הונציאני טינטורטו והקדיש חדר אחד גדול לצליבתו של ישו. לאחר מכן נבקר בכנסיית סנטה מאריה גלוריה די פרארי, נראה את יצירתו של טיציאן "מאריה עולה השמימה".
אחר הצהרים נשוט לאי סן ג'ורגיו מגו'רה נערוך ביקור בכנסית סן ג'ורגיו מג'ורה שבנה הארכיטקט פלאדיו ועיטר אותה טינטורטו בציור ה"הסעודה האחרונה" במאה ה 16.
בערב נשוט לשדה התעופה מרקו פולו בונציה לקראת חזרתנו ארצה.

האתרים המרכזיים בהם עובר הטיול:
פיאצה סן מרוקו
הבזליקה
פונטה דלה דוגנה- מוזיאון לאמנות עכשווית
פלאצ'ו גראסי ובו אוסף פרנסואה פינו
דורסודורו
מוזיאון האקדמיה
מוזיאון פגי גוגנהיים
ביקור בביאנאלה- ג'רדיני
סיור בארסנל
קאנארג'יו

 
מחיר: 1895 ורו לאדם בחדר זוגי
           הנחה של  100 יורו  לנרשמים  עד 1.5
תוספת לחדר יחיד 500 יורו

 
קוד הטיול:  TGVB-7615
משך הטיול:  6 ימים
יציאה:  15.6.17
מדינה:  איטליה
אזורים:  ונטו, צפון איטליה
סגנון:  טיול כוכב אורבני במלון במרכז ונציה