סמינר אמנות ושייט על נהר הפו בונציה                         
 
8 ימי טיול במערב איטליה: ונציה - כולל ביקור מקיף בביאנלה, אמנות ומסורת
בין התאריכים 1-8/7/2017            

 
לא רחוק מכאן, בליבה של אירופה, בצפון-מזרח איטליה, נמצאת ונציה הקסומה. הטיול שלנו יתחיל בשייט על נהר הפו, באזור מדהים ביופיו, עשיר במים ובתעלות, ורווי במיתוסים והיסטוריה. במהלך השייט, נצא לסיורים שונים ומגוונים בין עיירות ציוריות  וערים , מן היפות שיש באירופה.
בתום השייט, נשאר יומיים בונציה על מנת  לבקר בביאנלה; הביאנלה של ונציה היא תערוכה חשובה של אמנות עכשווית הנערכת מידי שנתיים בונציה מאז שנת 1895 והופסקה רק בתקופת מלחמות העולם בלבד. במאה העשרים התגבשה תוכנית שבה יוזמנו אמנים מודרנים להציג על-פי שיוכם למדינות המשתתפות בכל אחד מהביתנים. במהלך השנים הלכה והתרחבה הבינאלה גם לארסנל וגם לחלקי האי ונציה. כל שנתיים נבחר נושא כללי לביאנלה אשר תקף לאותה שנה בלבד. את הביתן הישראלי תכנן האדריכל זאב ריכטר והאמן המיצג את ישראל הינו גל וינשטיין.

 

 
יום 1  ונציה
בשעות הבוקר, נטוס לונציה דרך יעד ביניים וננחת בונציה לקראת הצהריים. לאחר התארגנות, נצא לסיורטעימותראשון של העיר המופלאה הזו. נבקר באתריה המפורסמים של ונציה: כיכר סן מרקו, הבזיליקה היפהפייה, פאלאצו דוקאלה, "גשר האנחותהמחבר בין הארמון ותאי הכלא ועוד.  לקראת ערב, ניסע לספינה להכירות עם הצוות וקבלת פנים חגיגית. ארוחת ערב ולינה על הספינה
יום 2  ונציה- שייט לשיוג'יה,  ביקור בפדובה ( Padua ) - שייט
בשעות הבקר נפליד עד CHIOGGIA ולאחר ארוחת הצהריים נצא לסיור בעיר פאדובה - עיר האוניברסיטה העתיקה שפרחה במאות ה 13- וה 14- נבקר בקפלה  Scrovegniנתרשם מציורי הקיר הנפלאים של גוטו, מגדולי אמניה. הסיור הרגלי יוביל אותנו מבזיליקה דל סנטו לקפה פדרוצי ( Caffe Pedrocchi),  בו ישבו סופרים,משוררים ואמנים, ביניהם סטנדאל ואחרים. בהתאם לזמן הנותר, נטייל בגנים הבוטניים ובשוק הפתוח. חזרה לספינה. אירוח מלא על הספינה.


 
יום 3  בולוניה
היום ממתין לנו יום טעים במיוחד - יום סיור באתריה המרכזיים  של בולוניה. הסיור הרגלי בבירתה הקולינארית של צפון איטליה יתמקד במעדני האזור המוצעים בשווקיה   Parma ham - גבינת ה Parmeggiano . לאחר סיור מקיף וכמובן טעימות ממעדני האזור, נחזור לספינה. לינה וארוחת ערב על הספינה.


 
 
 
 
 
 

 

יום 4: ראוונה  - Taglio di Po- ונציה - שייט
הבקר נצא לסיור בראוונהבירת המוזאיקות באיטליה. נערוך סיור רגלי בעיר, שהייתה בירתה האחרונה של האימפריה הרומית, נבקר בבזיליקהSant’Apollinare  ובמאוזוליאום  ,Galla Placidia המקושטות להפליא במוזאיקות עתיקות, ונכיר גם את אמני המוזאיקות של היום. אחהצ , שייט לעבר ונציה. אירוח מלא על הספינה. 


 
 

 

.יום 5: ונציה: ביקור במוזיאון לאמנות עכשווית ובמוזיאון לאמנות מודרניתשייט
נתחיל בביקור במוזיאון לאמנות עכשווית  – ,Ponte della Dogana הנמצא במבנה ששימש במאה ה 14- כבית המכס של ונציה. את המבנה שכר פרנסואה פינו מעיירית ונציה והזמין את  Tadao Ando ולעצב. היום מוצגים בו אוספי האמנות העכשוויים של פרנסואה פינו. וכן רכש פרנסואה פינו את ארמון גראסי והפך אותו למוזיאון לאמנות עכשווית ונבקר גם בו. לאחר מכן נערוך ביקור  במוזיאון פגי גוגנהיים (Peggy Guggenheim Collection), לאמנות מודרנית שבו שוכן אחד מהאוספים של משפחת גוגנהיים. ארוחת ערב ולינה על הספינה.
יום 6: אמנות בונציה  ובינאלה
הבוקר נעזוב את הספינה ונצא לסיור אמנות מרתק נתחיל את הבקר בסיור בין הביתנים הרבים בג'רדיני שבהם מוצגות יצירותיהם של האמנים שנבחרו לייצג כ- 80 מדינות, את הביתן הישראלי מייצג השנה גל וינשטיין ואת התערוכה תאצור תמי כץ פריימן, לדבריו של האמן: " ההצעה היא אבולוציה של מכלול העשייה שלי בשנים האחרונות, בכל אחד משלושת החללים של הביתן יהיה המשך של גוף עבודות שפותח בשנים האחרונות, שעוסק ביחס שבין הטבעי והאורגני לבין התרבותי והמבוית, היחס שבין דימויים איקונים וקונקרטיזציה פיזית שלהם".
לינה בונציה 
יום 7: אמנות בונציה  ובינאלה
בבקר נבקר בארסנל שהוא מהווה חלק מתצוגת האמנות של הביאנלה 2017 . ונסייר באי ונציה "בעקבות האמנות" המוצגת במספר ארמונות בעקבות הביאנלה. בתום היום נלון במלון בונציה
 יום 8:  ונציה - ת"א
 
בהתאם לשעת הטיסה, נסיים את ביקורנו בונציה וניסע לשדה התעופה לטיסה ארצה.
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים
 
מחיר הטיול
מחיר למטייל בחדר זוגי: 2430 €  
תוספת לחדר ליחיד:      580 €
 
גודל הקבוצה :מינימום 20 משלמים 
המחיר כולל
 • טיסות : טיסה לונציה דרך יעד ביניים  וחזרה
 • מיסי נמל ודלק לפי הידוע ביום הגשת ההצעה (נכון ליום 1.11.16 , 300$). שינויים במרכיב זה
ישפיעו על מחיר הטיול
 • אוטובוס תיירים ממוזג עפ"י התוכנית
 • תוכנית סיורים מלאה כמפורט
 • לינה בבתי מלון בדרגת תיירות ראשונה
 • כלכלה: על בסיס פנסיון מלא על הספינה וארוחת בוקר ביומיים הנוספים.
 • הדרכה: ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר
 • מדריכים מקומיים כנדרש
 • ערכות שמע אישיות
 • דמי כניסה לכל האתרים בהתאם לתוכנית הטיול
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם המדריך לפני הטיול
 בריזה - מרכז הזמנות ארצי    03-5440005 פקס:  03-5440055
רח'  בוגרשוב  25 ת"א 
info@breeza.co.il         www.breeza.co.il